Jakie akcesoria kominkowe wybrać?

Jakie akcesoria kominkowe wybrać?

Jakie akcesoria kominkowe wybrać?

Jesteś już szczęśliwym posiadaczem kominka? To cudownie! Decyzja o posiadaniu kominka, to na pewno jedna z tych decyzji, których nie będziesz żałował. Nie dość, że jest to najlepszy sposób, żeby zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, to w dodatku nie ma nic bardziej przyjemnego niż ogrzanie się przy żywym ogniu, w te chłodne wieczory. Jednak, żeby korzystanie z tego luksusu było jeszcze przyjemniejsze warto zaopatrzyć się w akcesoria kominkowe, które usprawnią korzystanie z kominka i będą piękną dekoracją Twojego domu. Pytanie tylko, które najlepiej jest wybrać? Właśnie na to pytanie pomożemy Ci znaleźć dziś odpowiedź.

Akcesoria kominkowe do zadań specjalnych

W pierwszej kolejności zajmiemy się narzędziami, które będą nam potrzebne do tego, aby palenie w kominku zawsze przebiegało sprawnie. Wybór akcesoriów jest naprawdę szeroki, co sprawia, że są one zarówno praktyczne i jak i piękne. Nie jest żadną tajemnicą to, że każde palenie w kominku niesie ze sobą konieczność sprzątania. Powiesz tu pewnie, że obok tych wszystkich zalet posiadania kominka w domu, to jest niekwestionowany minus. Jednak wcale nie musi tak być! Możemy sobie uprzyjemnić tę czynność, wybierając odpowiednie narzędzia, dzięki którym sprawnie i szybko posprzątamy i jednocześnie zyskamy nietuzinkową ozdobę salonu. Mowa tu oczywiście o zestawie do zadań specjalnych a więc o pogrzebaczu, szczotce i łopatce. . Jeżeli chcemy jeszcze więcej, to możemy zdecydować się na szczypce. Te narzędzia wcale nie muszą być porozrzucane gdzieś, wystarczy kupić ten zestaw od razu ze stojakiem. Stojak ten może być w wykonaniu metalowym, czyli taka wersja minimalistyczna, ale może być też opcja bardziej na bogato, czyli stojak z kamienia. Stojak z kamienia może być w różnych kolorach, na pewno więc bez problemu wybierzesz idealną dla siebie opcję. Warto się zdecydować na tę praktyczną i piękną dekorację.

Akcesoria do przechowywania drewna

Opał najlepiej przechowywać w zadaszonym pomieszczeniu, blisko kominka. Tutaj pojawia się pytanie, czy można, tak przechowywać drewno, by było ozdobą? Oczywiście, że można! Mamy do wyboru szeroki wachlarz koszów i drewutni, które po prostu są piękne. Najpopularniejsze są te metalowe oraz wiklinowe. Zastanawiasz się, które wybrać? To wszystko zależy od tego, co Ci się bardziej podoba i co lepiej wpasuje się w styl Twojego domu, bo zarówno te metalowe jak i wiklinowe spełnią dobrze swoją funkcję. Możesz też wybrać większą drewutnie, którą na stałe ustawisz obok kominka a do tego koszyki, które przydadzą się do noszenia drewna. Drewutnie i kosze na drewno to kolejny przykład połączenia funkcjonalności z pięknym designem. Przyznasz pewnie sam, że drewno ułożone w koszu jest piękną ozdobą salonu i aż zachęca, żeby usiąść w nim i delektować się ciepłem płynącym z kominka.

Akcesoria do kominków nie są może nie są obligatoryjne, ale dobrze dobrane jeszcze bardziej uprzyjemnią nam korzystanie z tego dobrodziejstwa, jakim jest kominek. W dodatku będą idealną ozdobą do domu. Warto więc zainwestować w akcesoria do kominków, które pięknie dopełnią kominek i pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat w Twoim domu. A to przecież właśnie chodzi! 

A przy okazji, zobacz galerię naszych akcesoriów kominkowych, prawda, że są piękne?

A może chcesz się dowiedzieć więcej na temat palenia w kominku? Zajrzyj do naszego artykułu, gdzie nasi specjaliści przygotowali kilka porad specjalnie dla Ciebie!

Share this post

Comment (1)

  • Kominki Wrocław

    Piękne akcesoria. Gdy zaczynałem pracę w tym fachu nie było takich cudeniek na rynku. Teraz wybór jest ogromny. Gdy myślicie o kominku to warto też pamiętać o tym, żeby zadbać o każdy detal – łącznie z elementami zewnętrznymi takimi jak właśnie wspomniane akcesoria. Te przedstawione powyżej są przepiękne i można je skomponować z różnego rodzaju kominkami. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kominkomaniaków 🙂

    3 kwietnia, 2019 at 9:36 pm

Comments are closed.