Kominki akumulacyjne

Kominek akumulacyjny daje przyjemne ciepło bez przegrzewania i przesuszania powietrza!

tradycyjny-piec-kaflowy-akumulacyjny-bialo-czerwony

Kominek akumulacyjny, ciepły kominek to nazewnictwo tego samego systemu grzewczego. Idea funkcjonowania tego kominka to kumulowania energii w masach ceramicznych i powolnego ich oddawania do pomieszczenia budynku.

Kominki akumulacyjne i ich ZALETY

  • Oszczędność – odzyskują energię ze spalin, która w standardowych kominkach ucieka w komin. Uzyskujemy dwu krotnie więcej ciepła ze spalania tej samej ilości drewna. Twoje pieniądze “nie uchodzą z dymem” (spaliny wchodzące do komina mają znacznie niższą temperaturę 160-200°C).
  • Zdrowie – nie przegrzewają i nie wysuszają powietrza oraz nie powodują cyrkulacji kurzu (kominki akumulacyjne są anty alergiczne, dzięki promieniowaniu energii z mas akumulacyjnych zamiast wylatywania ciepłego powietrza z kratek).
  • Wygoda – powolnie oddają ciepło do pomieszczenia (unikamy efektu przegrzania), wystarczy dodać drewno 2 -3 razy dziennie.

Wideo prezentacja: Kominki akumulacyjne

 

Działanie kominka akumulacyjnego w naszym salonie kominkowym, prezentacja przeprowadzona przez właściciela Girra – Jakuba Tomirskiego.

Jak działa akumulacja energii?

Energia w ciepłych kominkach jest akumulowana w:

  • CMA: Ceramiczne Moduły Akumulacyjne – wylatują przez nie spaliny z wkładu piecowego
  • CPA: Ceramiczne Płyty Akumulacyjne – wykonana jest z nich obudowa, która akumuluje ciepło

Montaż poszczególnych modułów ceramicznych jest uzależniona od właściwości grzewczych kominka.

Kominki konwekcyjne “zimne”, a kominki akumulacyjne “ciepłe”

Standardowe technologie kominkowe budowana są w technologii “zimnej”, ze względu na użycie izolacji krzemianowo – wapniowej i ciepło rozprowadzane jest za pomocą konwekcji poprzez powietrze ogrzewane przez wkład i rozprowadzane przez kratki do pomieszczeń. W kominkach akumulacyjnych ciepło równomiernie promieniuje, dzięki użyciu materiałów akumulacyjnych.

Galeria montażu kominka akumulacyjnego

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
4.-montaż-przepustnicy
SONY DSC
SONY DSC
7.-prace-nad-obudową
8.-prace-wykończeniowe
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC