Piecyki kominkowe girra wielkopolska

Wykonanie ręką mistrza zduńskiego piece kominkowe to produkt spełniający najwyższe wymagania. Ten rodzaj kominków to bardzo wysoka sprawność, solidne konstrukcje żeliwne, trwałość na lata oraz ekologia.

Rodzaje pieców kominkowych

Piece kominkowe konwekcyjne

Piece kominkowe konwekcyjne rozprowadzają ciepło za pośrednictwem gorącego powietrza w bardzo krótkim czasie. Posiadają wysoką średnią moc grzewczą (> 4 kW) i dlatego zalecane są do starszych budynków oraz dużych pomieszczeń. W piecach konwekcyjnych powietrze opływa gorący wkład grzewczy oraz radiator (dodatkowe powierzchnie grzewcze). Powietrze bardzo szybko się nagrzewa i wpływa do pomieszczeń ogrzewanego budynku. Osiąga on wysokie moce szczytowe, ale bez przedłużonego efektu promieniowania, ponieważ masa akumulacyjna, jeśli została użyta, zawiera się tylko w obudowie np. w postaci kafli. Piec konwekcyjne szybko się wychładzają, ale też stosunkowo szybko przekazują energię.

Piece kominkowe akumulacyjne

Piece kominkowe akumulacyjne dostarczają równomiernej mocy grzewczej, dzięki akumulacji energii spalanego drewna w masach akumulacyjnych. Promieniowanie pieca akumulacyjnego to nie tylko najprzyjemniejsza forma ogrzewania, ale również najbardziej sprawna, nawet ponad 90%. Energia jest kumulowana w masach ceramicznych (ważących od 300-1000 kg), które oddają ciepło w długim okresie czasu. Dzięki temu nie występują wysokie temperatury szczytowe i związane z nimi wahania temperatury. Piec akumulacyjne mogą potrzebować dłuższego czasu, aby wygrzać masy akumulacyjne do odpowiedniej temperatury, ale potem oddają to ciepło przez wiele godzin (w zależności od zastosowanej masy ceramicznej od 3 do 10 godzin).

Piece kominkowe z płaszczem wodnym

Piece kominkowe z kotłem są wykorzystywane do ogrzewania wody centralnego ogrzewania, przechowywana w tzw. buforze, czyli zbiorniku buforowym. Energia spalanego drewna jest przekazywana na wodny wymiennik ciepła lub płaszcz wodny. Jest to rozwiązanie umożliwiające cieszenie się wizją ogania oraz ogrzewania całego domu oraz bieżącej wody.

Piece kominkowe – prezentacja video

Na tym video prezentujemy piec kominkowy Nordpeis

https://www.youtube.com/watch?v=AcO0UhtJO24