Kominki gazowe

Kominek gazowy- ogień sterowany pilotem. Jeśli chcesz cieszyć się luksusem kominka, ale cenisz sobie wygodę, to kominek gazowy jest stworzony dla Ciebie!

Kominki gazowe i ich zalety

  • Wygoda – kominki gazowe są najbardziej “bezobsługowe” – włączamy i wyłączamy je jednym kliknięciem pilota i regulujemy jego wysokość, najczęściej od 5 do 15 cm. Nie ma potrzeby czyszczenia popiołu, a przy zastosowaniu gazu ziemnego, wymiany butli.
  • Wszechstronność –  Do zamontowania kominka wystarczy podłączyć przewód powietrzno-spalinowy (wypuszcza spaliny na zewnątrz i pobiera tlen) za zewnętrzną ścianę budynku, dzięki temu nie trzeba go montować przy kanale kominowym. Kominek gazowy może być zasilany gazem ziemnym lub gazem LPG.
  • Czystość i przyszłościowość – dzięki mniejszej ilości szkodliwych substancji wydzielanych przy spalaniu – kominki nie podlegają planowym ograniczeniom użycia kominków tradycyjnych w aglomeracjach miejskich. Wszystkie kominki gazowe spełniają normy CE.
  • Uniwersalność – Można je zamontować, tam gdzie tradycyjny kominek jest zabroniony przez przepisy – miejsca użyteczności publicznej  (sklepy, restauracje, hotele) i w sypialniach budynków mieszkalnych. Trzeba pamiętać, że pomieszczenie musi mieć kubaturę większą niż 8m3. Prawo budowlane pozwala na instalację kominków gazowych (z zamkniętą komorą spalania) do 21 kW w domach jednorodzinnych i do 5 kW w domach wielorodzinnych.

Wideo prezentacja. Zobacz jak działa kominek gazowy!

Budowa kominka gazowego

  • palnik – zasilany gazem ziemnym lub płynnym, jest zbudowany tak aby płomień imitował prawdziwy płomień powstający przy spalaniu drewna. Dobre kominki gazowe mają wizję ognia do złudzenia przypominające tę w kominkach tradycyjnych.
  • imitacja paliwa (drewna lub węgla) – stworzona z ceramiki, która przypominają prawdziwy surowiec. Ceramika rozgrzewa się od płomienia z palnika i żarzy się , nawet po wyłączeniu płomienia.
  • kształt wkładu – stworzone ze stali, w zależności od designu danego modelu, można wyszczególnić rodzaje kominka gazowego: płaski, narożny, panoramiczny (trój stronny), dwu-stronny (wizja na przestrzał) oraz wolno-stojący.

Bezpieczeństwo

Kominki gazowe są bezpieczniejsze niż kominki tradycyjne ze względu na brak zagrożenia wypadnięcia żaru z kominka lub zapalenia się sadzy w kominie. Warto pamiętać, że kratka wywiewna musi być zamontowana:

  • pod sufitem – przy użyciu gazu ziemnego
  • przy podłodze (powyżej gruntu)- przy użyciu gazu płynnego

Kominki gazowe zawierają również czujnik, który odcina dopływ gazu w przypadku niedrożnego przewodu kominowego, braku zapłonu i niewystarczającej ilości tlenu w pomieszczeniu.

Trio-antraciet-300-dpi-rgb

Zobacz galerię przykładowych kominków gazowych

DRU-Global-Triple-M_ar2
DRU-Aqua-B100_grafika
Circo_ar2
Cosmo-tunnel-ar1
Global-40-CF-ar2
cosmo-ar1
DRU-Aqua-B100_ar1
Excellence-m-ar1
Metro-100XT-3_ar1
Largo-ar1
Global-70XT-BF-ar1
Global-90-CF-front-woodstone-natural-profile-woodset-300-dpi-rgb
Metro-100XTL-ar1
Venteo-ar1
Solo-wolnostojacy-ar1
Largo-Tunel-ar1
Metro-100XT-ar1
Metro-100XT-2_ar2
Saxo-70-ar1
Metro-150XT-ar1
Metro-100XT-Tunel-ar1
Milo-ar2
Passeo-ar1
Saxo-80-ar1
Metro-150XT-ar1
Saxo-80-ar1