Kominki gazowe Girra

Kominek gazowy- ogień sterowany pilotem. Jeśli chcesz cieszyć się luksusem kominka, ale cenisz sobie wygodę, to kominek gazowy jest stworzony dla Ciebie!

Kominki gazowe i ich zalety

  • Wygoda – kominki gazowe są najbardziej “bezobsługowe” – włączamy i wyłączamy je jednym kliknięciem pilota i regulujemy jego wysokość, najczęściej od 5 do 15 cm. Nie ma potrzeby czyszczenia popiołu, a przy zastosowaniu gazu ziemnego, wymiany butli.
  • Wszechstronność –  Do zamontowania kominka wystarczy podłączyć przewód powietrzno-spalinowy (wypuszcza spaliny na zewnątrz i pobiera tlen) za zewnętrzną ścianę budynku, dzięki temu nie trzeba go montować przy kanale kominowym. Kominek gazowy może być zasilany gazem ziemnym lub gazem LPG.
  • Czystość i przyszłościowość – dzięki mniejszej ilości szkodliwych substancji wydzielanych przy spalaniu – kominki nie podlegają planowym ograniczeniom użycia kominków tradycyjnych w aglomeracjach miejskich. Wszystkie kominki gazowe spełniają normy CE.
  • Uniwersalność – Można je zamontować, tam gdzie tradycyjny kominek jest zabroniony przez przepisy – miejsca użyteczności publicznej  (sklepy, restauracje, hotele) i w sypialniach budynków mieszkalnych. Trzeba pamiętać, że pomieszczenie musi mieć kubaturę większą niż 8m3. Prawo budowlane pozwala na instalację kominków gazowych (z zamkniętą komorą spalania) do 21 kW w domach jednorodzinnych i do 5 kW w domach wielorodzinnych.

Wideo prezentacja. Zobacz jak działa kominek gazowy!

https://www.youtube.com/watch?v=mkWXkh7gCq4