Sauna Infrared

Sauna infrared

Sauna infrared to interesująca alternatywa dla tradycyjnej sauny suchej. Jako źródło ciepła występują tu promienniki, które emitują długie fale podczerwone. W związku z tym sauna infrared ogrzewa ciało w podobny sposób jak naturalne promienie słoneczne. Kabiny najczęściej przypominają typowe sauny suche. Relaksująca faktura drewna, w połączeniu z klimatycznym oświetleniem i dodatkowymi akcesoriami, pozwala stworzyć idealne warunki dla odpoczynku i relaksu po długim dniu pracy lub treningu.

Relaks w promieniach sauny infrared

Kojąca energia słoneczna w kabinie sauny infrared to patent na odprężenie i odpoczynek w idealnych warunkach. Energia emitowana przez promienniki otula ciało w podobny sposób, jak ma to miejsce podczas opalania się. Rozmieszczenie paneli emitujących ciepło gwarantuje równomierny rozkład energii ze wszystkich stron, tak aby łagodnie ogrzewać każde miejsce. Stosując kombinacje paneli na ścianach, podłodze, suficie i ławkach eliminuje się tzw. chłodne i gorące pola energetyczne. Seans w saunie infrared ma działanie kojące i uspokajające.

Sauna infrared

Klimatyczne akcesoria do saun infrared

Klimat wakacyjnego relaksu w promieniach słońca… Chyba mało kogo trzeba do tego przekonywać, prawda? J Aby osiągnąć taki efekt, użytkownicy saun infrared wyposażają swoje kabiny w różnego rodzaju akcesoria, których zadaniem jest budowanie nastroju adekwatnego do ich aktualnego samopoczucia. System oświetlenie LED, dzięki zastosowaniu lamp o różnej temperaturze barwowej, pozwala na oświetlenie sauny dodatkowym ciepłym światłem, które sprzyja relaksowi. Terapia kolorami to jedna z popularniejszych opcji, która zdecydowanie najlepszy efekt daje w połączeniu z systemem nagłośnienia stereo. Ten z kolei umożliwia rozszerzenie wrażeń podczas seansu o kojące dźwięki relaksującej muzyki lub typowe odgłosy natury, które pozwalają perfekcyjnie się odprężyć.

 

Skandynawski design

Wypoczynek i relaks w ciepłych, niemal słonecznych promieniach, wymaga właściwej oprawy. Kabiny saun infrared projektowane są w minimalistycznym stylu skandynawskim. Praktyczne wnętrze o optymalnej ergonomii pozwala na prowadzenie komfortowych seansów, w których uczestniczyć może nawet kilka osób. Naturalne drewno i wykonane z niego akcesoria nadają całości ciepłego, kojącego klimatu. Niebanalny design, w połączeniu z akcesoriami, działa odprężająco i łagodzi negatywne skutki zmęczenia i stresu. Użytkownicy nie mają wątpliwości, że każdy seans to pozytywne doznanie o nieocenionym pozytywnym wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Montaż sauny infrared

Jak widać, sauny infrared mają wiele zalet. Na taką przestrzeń domowego relaksu może zostać zaadaptowane w zasadzie każde pomieszczenie – drewniana zabudowa umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Montaż paneli emitujących promieniowanie podczerwone nie sprawia większego problemu, a ich konstrukcja jest całkowicie bezpieczna. Kiedy już umieścimy je we właściwym miejscu, wystarczy podłączyć je do źródła zasilania na 230 V.