Sauna sucha

sauna suchaSauna sucha (fińska) to obok sauny parowej najbardziej znana sauna – idealne rozwiązania dla domowników szukających szybkiego relaksu oraz uwolnienia od spraw codziennych.

Sauna Sucha i jej zalety

  • Naturalne budulce – Osika i lipa to zalecane rodzaje drewna, bez żywicy oraz sęków, która są idealne do zbudowania ławek i oparć (ze względu na styczność tych elementów ze skórą). Świerku i sosna są używane do budowania ścianek i sufitów. Otaczające drewno pozytywnie wpływa na samopoczucie.
  • Prostota – Dopasowanie sauny suchej do istniejącego wnętrza jest proste. Zaleca się stworzenie sauny w pobliżu prysznica. Jeśli ma być często wykorzystywana i chcemy zaoszczędzić na energii to ustawienia jej w rogu przy zewnętrznych ścianach domu. Więcej w słowniczku saunowym a artykule Sauna.
  • Czystość – Jeśli osoby wykorzstujące saune suchą, biorą prysznic przed jej użyciem – jej czyszczenie jest rzadkością, ponieważ ze względu na wysoką temperature jest ona samoistnie zdezynfekowana.
  • Aroma- i koloroterapia – jeśli chcemy dodać do sauny nutkę różnorodności można użyć olejków aromatycznych o zapachu eukaliptusa, owoców cytrusowych, sosny, cynamonu, mięty lub lawendy. Dodatkowo polecamy zestaw światłowodów i oświetlenia LED, które można dopasować do humoru i preferencji.

Sauna sucha – rekomendacje

  • Piecyk – musi być dopasowany do powierzchni sauny, przyjmuje się, że 1 kW jest wymagany na 1.3 m2 powierzchni.
  • Ścianki – muszą być wykonane z odpowiedniego drewna (olcha, osika, lipa, sosna, świerk) i wzmocnionego konstrukcją z drewna lub aluminium. Muszą też być odpowiednio wyizolowane wełną mineralną (min 5 cm grubości).
  • Drzwi – muszą otwierać się na zewnątrz lub przesuwnie do boku, najlepiej zastosować magnetyczny zamek – chodzi o to, aby nie istniała możliwość zatrzaśnięcia.

Więcej na temat budowy i rodzajów, można dowiedzieć w artykule: Sauna.

Dodatkowe akcesoria

Istnieje możliwość dodania do sauny: termometru, higrometru, klepsydry do odmierzania czasu, wieszaków na ręczniki i poranniki, zestawów nagłośnieniowych, drewnianego parawanu odgradzającego piecyk, lamp (LED, Światłowodów ), profilowanego oparcie pod głowe, olejków zapachowych, automatycznego dozownika zapachów, bali na zimną wodę.

Wszystkie akcesoria dodają dodatkowe uroku i komfortu dla sauny suchej.

Sauna sucha – dodatkowe zdjęcia

[Best_Wordpress_Gallery id=”59″ gal_title=”sauna sucha”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *