Sauna parowa

Sauna parowa – rozkosze wodne w zasięgu ręki

Sauna parowa, ze względu na pochodzenie nazywana również sauną rzymską, jest idealnym rozwiązaniem na przyjemny, prozdrowotny relaks w wolnym czasie. Korzystanie z sauny jest znanym i skutecznym sposobem na usuwanie toksyn z organizmu. Znali go i stosowali już starożytni Rzymianie. Dlaczego więc nie wziąć z nich przykładu?

Sauna Parowa

Różnice między sauną parową a łaźnią parową

Klienci często pytają nas, czy sauna parowa i łaźnia parowa to te same urządzenia. Rzeczywiście, zasady ich funkcjonowania oraz sam sposób sterowania są identyczne – za wszystko odpowiada elektronicznie sterowany generator pary. Sauna parowa i łaźnia parowa zasadniczo różnią się jednak budową. Łaźnia jest wykonana z ceramicznej mozaiki, natomiast sauna parowa z profili aluminiowych oraz szkła. To także dwie zupełnie różne formy kąpieli. Tradycyjne sauny parowe zapewniają wilgotność powietrza, która nigdy nie przekracza 65%. W łaźni parowej temperatura waha się między 40 a 55°C, natomiast wilgotność powierza osiąga 100%. Obydwa urządzenia zamieniają jednak łazienkę w oazę zdrowia i pełnego relaksu. Łagodne ciepło, wysoka wilgotność powietrza mają niebagatelny wpływ na mięśnie, które pod ich wpływem się odprężają. Myśli natomiast przyjemnie szybują w obłokach.

Sauna parowa – zalety

Gdybyśmy mieli wymienić najważniejsze atuty sauny parowej, wskazalibyśmy:

Niewielką przestrzeń – sauna parowa to urządzenie idealnie nadające się do zainstalowania w budynkach, w których pierwotnym projekcie nawet jej nie uwzględniono. Dzięki temu można z powodzeniem korzystać z relaksującej kąpieli parowej  i cieszyć się nią na stosunkowo małej powierzchni. Urządzenie można bez problemu zamontować w łazience, na strychu, ale również w altanie ogrodowej.

Czystość – sauna parowa nie wymaga nakładu wielu środków i sił, by zachować ją w odpowiedniej czystości. Dzieje się tak dzięki prostej formie samego urządzenia i jego wykończeniu, na które składają się materiały o gładkich powierzchniach, takie jak szkło, ceramika czy wysokociśnieniowe laminaty. Możecie mieć pewność, że w takim wypadku dbanie o nie staje się tylko formalnością!

Elastyczność – tutaj opiera się głównie na odpowiednim montażu poszczególnych elementów. Możliwość dowolnego zamontowania ścianek, części przeszkolonych oraz drzwi sauna parowa zawdzięcza wykorzystaniu i zastosowaniu specjalnych profili aluminiowych. Dzięki temu z łatwością dopasowuje się ją do najróżniejszych projektów i kształtów łazienek.

 

Budowa sauny parowej

Stylistyka i wykończenie sauny parowej zostały bardzo dokładnie przemyślane i dopracowane tak, by zadowolić nawet najbardziej wrażliwych estetów. Sprzęt – którego faktura jest niezwykle przyjemna w dotyku – z powodzeniem można dostosować do indywidualnych potrzeb. Doskonale będzie pasował zatem nawet do wcześniej już zaaranżowanej i wyposażonej łazienki.

Ścianki i drzwiczki w saunie parowej są standardowo przeszklone. Można je dowolnie skonfigurować oraz dopasować. Bardzo wygodne są drzwi przesuwne, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. Oferowana sauna parowa powstała z materiałów najwyższej jakości. Hartowane szyby oraz profile aluminiowe zapewniają bezpieczną, wytrzymałą, a także szczelną konstrukcję.

Oświetlenie ma sprzyjać relaksowi. W środku sauny tworzy łagodną poświatę.

Kolumna została wyposażona w górną deszczownicę oraz mały, bardzo wygodny prysznic ręczny.

Generator pary razem z panelem sterującym umożliwiają zarówno ustawienie czasu pracy sauny, temperaturę, jak również parametry takie jak ilość pary czyli wilgotność powietrza.

Dodatkowo w saunie parowej można skorzystać z aromaterapii, dodając esencje zapachowe do dyszy parowej. To gwarancja absolutnego relaksu w cudnej woni eukaliptusa, owoców cytrusowych, sosny, cynamonu, mięty czy lawendy. I nie tylko!

 

Sauna parowa – dodatkowe akcesoria

Sauna, którą można zamówić w naszym sklepie internetowym dodatkowo jest wyposażona w:

  1. Osłonę, która chroni przed bezpośrednim zetknięciem się z gorącą parą, jaka jest uwalniana przez generator pary.
  2. Oświetlenie światłowodowe jest rozwiązaniem, które pozwala na dowolność rozmieszczenia światła. Źródłem samego światła jest projektor, który został umieszczony na zewnątrz sauny parowej.
  3. Dozownik aromatów – umożliwia aromaterapię i automatyczne dozowanie olejków eterycznych.
  4. Downlight, czyli tzw. oświetlenie punktowe do montowania we wnękach.
  5. Głośniki idealne do słuchania muzyki, wykonane ze specjalnych materiałów odpornych na parę i wysoką temperaturę oraz dostosowane do użytku wewnętrznego w sunie parowej.
  6. Zestaw czyszczący pomaga w usuwaniu osadu wapiennego, jaki pojawia się na płytkach ceramicznych i szkle. W zestawie znajduje się również środek dezynfekujący oraz odkamieniacz.