Santa Margherita

Santa Margherita – konglomerat kwarcowy

Konglomerat Kwarcowy SANTAMARGHERITA jest niezwykle mocnym, ale i eleganckim materiałem, który może być doskonałym rozwiązaniem przy wykończeniu każdej powierzchni.

Konglomerat kwarcowy to połączenie wysoce wyselekcjonowanego piasku kwarcowego i żywic, których stosowanie jest dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi, a co za tym idzie można stosować go w pomieszczeniach wymagających bardzo wysokiej  higieny. Znajduje bardzo szerokie zastosowanie: od przestronnych pomieszczeń, po nawet najbardziej wyszukane projekty aranżacji wnętrz.

Materiał charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uginanie, ścieranie oraz działanie kwasów. Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, fakturach, bezprecedensowych wykończeniach, z możliwością obróbki waterjet oraz druku sublimacyjnego.

Dostępne formaty płyt: 305×140 (grubości 1,2, 2 i 3 cm) i płytki cm 30×30, 40×40, 60×60 (grubość 1,2 cm). Na życzenie można zamówić płytki w wymiarach niestandardowych.

Blaty z linii SANTAMARGHERITA charakteryzuje: odporność na zarysowania, niska wchłanialność wody i czynników chemicznych. Plamy z kawy, wina, soku z cytryny, oliwy, octu, kosmetyków do makijażu itp. nie niszczą ich warstwy wierzchniej .

Powierzchnia, szczególnie gładka nie zatrzymuje zabrudzeń i jest łatwa w utrzymaniu czystości. Do konserwacji zaleca się stosowanie wilgotnej ściereczki i środka czyszczącego o naturalnym odczynie na bazie alkoholu, np. płyn do naczyń, bądź środek przeznaczony typowo do czyszczenia powierzchni marmurowych.