SCHODY ZE SPIEKU KWARCOWEGO

SCHODY ZE SPIEKU KWARCOWEGO

SCHODY ZE SPIEKU KWARCOWEGO

O spiekach kwarcowych pisaliśmy już wiele. Wiemy jak wiele zalet posiada spiek kwarcowy i jakim uniwersalnym jest materiałem. Zapewne w większości utożsamiacie spieki kwarcowe jako materiał służący na okładziny ścian czy materiał wykończeniowy kominków i  mebli kuchennych. Zapewniamy jednak, że to nie wszystkie możliwości zastosowania spieku i o pozostałych sposobach jego wykorzystania przypominamy.

schody_kamienne_granit_nowoczesne_luksusowe_kamien_naturalny_szary_loft-min

Dzisiejszym bohaterem są schody wykonane przez naszą firmę właśnie ze spieku kwarcowego.

Podstawowe pytanie jakie sobie zadamy to czy na pewno spiek jest odpowiednim materiałem na schody? Bez wahania odpowiadamy TAK! Pamiętajmy, że spiek kwarcowy to materiał, który powstaje z mieszaniny wody i minerałów, poddanych bardzo wysokiej temperaturze i wysokiemu ciśnieniu. Dzięki specjalnej technologii “spiekania” i “prasowania” powstaje materiał wyjątkowo twardy i odporny. Bez wahania możemy porównać go do kamienia. Nie ma więc wątpliwości, że spiek kwarcowy idealnie spełni swoją rolę jako okładzina każdych schodów. Dodatkowo mamy pewność, że wybrana przez nas kolorystyka spieku kwarcowego nie zmieni wyglądu pod wpływem czynników zewnętrznych czy promieni UV bowiem płyty spieku kwarcowego nie zawierają barwników organicznych. Ponadto pozbawione materiału organicznego są odporne na ogień i wysokie temperatury. Najważniejszą jednak zaletą spieku jest niewątpliwie odporność na wszelkiego typu zarysowania i głębokie ścieranie. Dzięki tej właściwości mamy pewność, że schody wykonane właśnie ze spieku kwarcowego i według naszej technologii będą służyły latami.

WYMIARY SPIEKÓW

W naszej ofercie posiadamy płyty o grubości od 3mm do 12mm w formatach:

  • 360x120cm
  • 320x150cm
  • 324x162cm
  • 300x100cm.

Wielkość płyt to również ogromna zaleta tego materiału. Nie chodzi tylko o względy wizualne, ale przede wszystkim technologiczne bowiem im mniej fug tym mniej kłopotu zwłaszcza na tarasie, basenie, łazienkach czy miejscach wilgotnych, a tam spieki kwarcowe spisują się znakomicie.

Jeśli więc nie masz pomysłu na wykonanie tarasu, elewacji, pokrycia podłóg, ścian czy schodów podpowiadamy: sięgnij po spieki kwarcowe. Ich właściwości i bogata kolorystyka to atuty nie do przebicia.

Zainspiruj się naszymi schodami ze spieku kwarcowego Oxide Perla i zobacz jak wygląda proces montażu:

schody-kamienne-szare-polysk
DSC_6878l
DSC_6895l
20160505_185136
20180803_122749-min

Udostępnij ten post