WKŁADY KOMINKOWE BEF FLAT

WKŁADY KOMINKOWE BEF FLAT

WKŁADY KOMINKOWE BEF FLAT

Kominek kojarzy się nam z przyjemną atmosferą, ciepłem i relaksem dlatego chęć jego posiadania we własnych czterech kątach jest ogromna. Jednak budowa kominka uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na jego posiadanie bo mamy zbyt mały przekrój komina, bo mamy niewystarczający zasób wolnej powierzchni, bo nie możemy znaleźć niewielkiego, a zarazem estetycznego wkładu kominkowego. Dlatego przedstawiamy wkłady kominkowe serii Flat czeskiej firmy BeF.

Wkłady kominkowe BeF Flat są wyjątkowe ze względu na niską moc i duże przeszklenie, a także na konstrukcję paleniska i rewolucyjne opracowanie. Kombinacja powyższych dostarcza nam wkład z maksymalnie dużą wizją ognia i jednocześnie z dopasowaniem do budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Wkłady BeF serii Flat są więc kominkami będącymi odpowiedzią na najnowsze trendy pojawiające się w budownictwie. Cechą charakterystyczną wkładów BeF Flat są doskonałe parametry spalania spełniające rygorystyczne normy techniczne oraz ekologiczne. Prawie wszystkie urządzenia posiadają ponad 80% sprawności tak bardzo pożądanej w ochronie środowiska.

Wkłady kominkowe Flat są wkładami stalowymi dwupłaszczowymi, których komora spalania wyłożona jest Carconem – materialem izolacyjno – akumulacyjnym trwalszym od szamotu  i jednocześnie bardziej podnoszącym temperaturę spalania. Średnica wylotu spalin w kominkach BeF Flat to jedynie 150mm, a przy tym wkłady charakteryzują się cichym i płynnym sterowaniem powietrza oraz doskonałym systemem dopalania spalin, co przekłada się na komfortową eksploatację urządzeń oraz gwarancję czystej szyby. Ponadto wkłady kominkowe Flat powstają z uwzględnieniem funkcjonalnego designu. Dopracowane przez producenta szczegóły choćby elegancka i pokryta skórą klamka sprawiają, że wkłady są niezwykle estetyczne.

Co najistotniejsze cała konstrukcja wkładów BeF Flat pozwala na adaptację do indywidualnych warunków kominowych, a także preferencji w sposobie użytkowania.  Niewielkie zaś rozmiary urządzenia pozwolą na  nieskrępowaną  aranżację miejsca w którym powstanie kominek. Na dowód tych słów poniżej przedstawiamy aranżację kominka narożnego BeF Flat 6 CP. Kominek został podłączony do komina o średnicy fi 130.

Parametry techniczne wkładu BeF Flat 6CP

Całkowita moc grzewcza 3-6 kW
Moc cieplna znamionowa 5 kW
Średnica kanału dymnego 150 mm
Wymiar 570x520x375 mm
Sprawność 84%
Objętościowe krążenie spalin 4,3 g/s
Temperatura spalin na wylocie 206 °C
Min. podciśnienie przy nom. mocy grzewczej 12 Pa
Paliwo drewno
Zużycie paliwa na godzinę 1,53 Kg/h
Emisja CO w spalinach (w stosunku do 13% O2) 0,09 %

m

Share this post