Biokominek w domu. Jak działa i czy warto wybrać biokominek?

Biokominek w domu. Jak działa i czy warto wybrać biokominek?

Biokominek w domu. Jak działa i czy warto wybrać biokominek?

Zapewne wielokrotnie słyszałeś nazwę biokominek? Masz jakieś podstawowe informacje na ten temat, ale być może nie wiesz, na czym dokładnie polega jego działanie? Więc jeśli jesteś zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, lubisz elegancję i nietuzinkowe pomysły, to Biokominek jest właśnie dla Ciebie.

Biokominki dla każdego

Biokominek to świetny wynalazek, który pasuje do każdego wnętrza, niezależnie czy jest to blok, dom wielorodzinny, czy też kamienica. Możemy sobie pozwolić na to, ponieważ do jego podłączenia nie jest potrzebny komin, a jego montaż jest bezproblemowy i nie wymaga fachowej wiedzy. Biokominek można zamocować nawet na ścianie, a praktycznie możemy go umieścić, gdzie tylko chcemy. Niektóre biokominki wyglądem przypominają te klasyczne kominki, inne z kolei są bardziej fantazyjne i z powodzeniem wpisują się w nowoczesny styl. Na rynku jest tak dużo różnych biokominków, że nie trudno o “kominkowy zawrót głowy”. Z powodzeniem można je nie tylko zamontować w salonie, ale także w sypialni. W tym przypadku będą one odpowiedzialne za stworzenie jakże romantycznego klimatu rodem z hollywoodzkich filmów. Spotykają się one z coraz bardziej pozytywnymi opiniami ze strony ich użytkowników.

Biokominki w każdym miejscu

A słyszałeś o tym, że niektórzy umieszczają biokominki nawet na balkonie w bloku? Niemożliwe? A jednak! Te ekologiczne kominki nie dość, że nie przeszkadzają naszym sąsiadom, to jeszcze nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Biokominki są tak zaprojektowane, że mogą być montowane nawet na zewnątrz. Nadają się one nie tylko do wielkich pomieszczeń, ale z powodzeniem również sprawdzają się w tych mniejszych, kameralnych.

Czy biokominki są bezpieczne?

Zapewne zastanawiasz się, czy takie kominki są bezpieczne? Z pewnością! Biokominki nie potrzebują drewna, są zasilane bioetanolem, czyli specjalnym paliwem na bazie alkoholu. Podczas palenia w biokominku paliwo to spala się praktycznie całkowicie, jedynymi produktami spalania są dwutlenek węgla i woda. Biopaliwo nie wydziela żadnych toksycznych gazów, dymu ani zapachu. Biopaliwo jest całkowicie bezwonne oraz ekologiczne, nie zanieczyszcza powietrza. Można powiedzieć więc, że jest to paliwo idealne. Biokominek można więc nawet zastosować w sypialni. Ogień w biokominku jest stłoczony za grubym szkłem, dlatego nie obawiajmy się bezpośredniego kontaktu z ogniem. Musimy tylko pamiętać o tym, żeby nie dolewać do płonącego ognia bezpośrednio paliwa, ponieważ jest to niebezpieczne. Dodatkowo biokominki nie ulegają one szybkiemu zabrudzeniu, a to plus dla tych, którzy nie lubią sprzątać. Na ten komfort pozwala bezwonne paliwo, które się do nich wykorzystuje, a one nie wydzielają sadzy.

Biokominki nawilżają powietrze

Można powiedzieć, że biokominki dbają o pozytywny klimat w naszym domu i to dosłownie! Biokominki nawilżają powietrze, dzięki czemu są dobre dla naszego zdrowia. Kaloryfery i inne urządzenia, które służą ogrzewaniu domu, zazwyczaj wysuszają powietrze. Można do tych nawilżaczy, które są wmontowane w biokominki, wlać olejki eteryczne. To one powodują, że nasz dom będzie pachniał świeżością. Biokominki nawilżają nasz dom, dzięki temu poprawiają komfort naszego życia.

Przemieszczanie biokominków

Co jeszcze przemawia na ich plus? Możemy je przesuwać w dowolne miejsce, ponieważ większość z nich ma umocowane kółeczka. Ich montaż jest bezproblemowy, ponieważ nie potrzebują one komina. Z tego powodu możesz ciągle zmieniać jego położenie i dopasowywać je do Twojego mieszkania. Biokominek daje nam więc pełną swobodę aranżacji, jeśli więc lubisz zmiany, to biokominek jest dla Ciebie stworzony. Biokominki pasują do każdego wnętrza, świetnie nadają się do apartamentu, domu, ale też i małych wnętrz. Jest to doskonała alternatywna dla tradycyjnych kominków, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Ze względu na swój niewątpliwy estetyczny wygląd, biokominki chętnie wykorzystywane są w restauracjach lub kawiarniach, gdzie dodają temu miejscu ciepła i rodzinnej atmosfery. Picie herbaty z przyjaciółmi w blasku iskierek tańczących w kominku wydaje się być cudownym sposobem spędzenia czasu.

Podsumowując, jeśli nie lubisz sadzy i pyłu oraz chcesz być ekologiczni i lubisz nowoczesny design, postaw na zakup biokominka!

Share this post