KABINA PRYSZNICOWA ZE SPIEKU KWARCOWEGO W NASZYM WYKONANIU

KABINA PRYSZNICOWA ZE SPIEKU KWARCOWEGO W NASZYM WYKONANIU

KABINA PRYSZNICOWA ZE SPIEKU KWARCOWEGO

Spieki kwarcowe stają się coraz popularniejsze na rynku. Warto bliżej poznać ten materiał,  a przede wszystkim jego potencjał bowiem ma on wszechstronne zastosowanie w architekturze i wnętrzach. Dziś przedstawiamy kabinę prysznicową, która powstała w naszej firmie i została wykonana właśnie ze spieku kwarcowego.

Brodzik naszej kabiny został wykonany ze spieku Tredi Zinco, który jest powierzchnią anty-poślizgową, uzyskaną poprzez nie śliskie struktury nakrapiane z wgłębieniami. Zwiększa to grubość materiału, a także nadaje strukturę tkaniny. Dzięki swoim właściwością Tredi Zinco sprawdza się idealnie w basenach, spa, schodach, posadzkach oraz kuchniach przemysłowych.

Ściany naszej kabiny to spiek Jungle Nero o powierzchni dekoracyjnej. Swoje zastosowanie znajduje głównie w posadzkach wewnętrznych i zewnętrznych, okładzinach ścian, sufitów, mebli i drzwi, blatach kuchennych i łazienkowych, parapetach wewnętrznych i zewnętrznych, schodach, tarasach, kominkach, elewacjach zewnętrznych.

Elementem dekoracyjnym użytym w naszej kabinie są płytki imitujące drewno, dzięki którym kabina nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Taka kabina idealnie sprawdzi się w łazience o uproszczonej i nowoczesnej formie.  W tym przypadku „mniej znaczy więcej” – minimalizm i prostota to przepis na piękne i zawsze modne wnętrze w każdej łazience.

Co spowodowało wzrost popularności materiałów ze spieków?

Przede wszystkim spieki są ponad dziesięć razy lżejsze niż kamień naturalny pomimo, że składają się z podobnych minerałów. Dodatkowo spieki wytwarzane są w procesie technologicznym trwającym zaledwie około 40 minut. Tymczasem kamień naturalny powstaje przez miliony lat. Ogromną zaletą spieków jest również bogata ilość wzorów, faktur oraz modna kolorystyka, która daje nieograniczone możliwości wykorzystania. Innymi zaletami spieków jest również duża odporność i łatwość ich obróbki, sprawia to że spieki kwarcowe mogą z powodzeniem być wykorzystywane w elementach małej architektury zewnętrznej. Niespotykana jest również niewielka grubość spieków bo nawet od 3mm.

Spieki kwarcowe można więc określić jako wszechstronny, niezwykle efektowny, niepowtarzalny, a przede wszystkim trwały materiał sprawdzający się w każdym wydaniu.

Więcej informacji na temat spieków znajdziesz TUTAJ

 

Share this post