JAKOŚĆ BRUNNER – CO KRYJE SIĘ POD TYM SŁOWEM?

JAKOŚĆ BRUNNER – CO KRYJE SIĘ POD TYM SŁOWEM?

JAKOŚĆ PRODUKTÓW BRUNNER

Kominki Brunner określane są często mianem najlepszych, a sama firma nieustannie podkreśla, że ich priorytetem jest jakość. Jednak co kryje się za tymi słowami? Co oznacza dla Brunnera jakość i perfekcja i czym tak naprawdę wyróżniają się wkłady grzewcze Brunner? Zapewne niejednokrotnie słysząc Brunner pomyślałeś jakość. Ale czy tak naprawdę potrafisz odpowiedzieć co wyróżnia produkty tej marki?  Dziś pokrótce przybliżymy ten temat i odpowiemy dlaczego produkty firmy Brunner warte są swojej ceny!

Czym może pochwalić się firma Brunner?

Firma Brunner wprowadziła wiele standardowych motywów dekoracyjnych, które obecnie stosowane są w branży. Ponadto rozpowszechniła palenisko bez rusztu oraz ekologiczną technikę spalania z wysoko wysklepionym paleniskiem. Innymi pionierskimi ideami realizacjami Beunnera jest również automatyzacja procesu spalania oraz zastosowanie palnika na pelet będącego opcjonalnym wyposażeniem wkładów piecowych.

Funkcjonalność wkładów Brunner

Podstawową zaletą wkładów marki Brunner jest możliwość serwisowania zarówno całego kominka jak i wszystkich elementów ruchomych. W każdym wkładzie zastosowana jest ruchoma blenda, którą w razie potrzeby po latach eksploatacji można zdemontować i przeprowadzić jej renowację w punkcie serwisowym. Po tak krótkim zabiegu nasz kominek odzyska pierwotny wygląd i będzie służył przez kolejne lata.

Kolejnym bardzo istotnym elementem świadczącym o tym, że Firma Brunner dąży do perfekcji jest konstrukcja szamotów w komorze spalania. Szamot jest wklejany by powstające podczas spalania gazy nie błądziły poza paleniskiem (za szamotem). Dzięki temu za szamotem nie powstaje poduszka powietrzna, która ogranicza promieniowanie energii z paleniska na zewnątrz, a co ważniejsze niwelowany jest niebezpieczny efekt skraplania się wody (za niewklejonym szamotem) mogący doprowadzić do korodowania.

Uszczelki silikatowe – zastosowane przez Brunner uszczelki silikatowe wykonane ze splotu włóknik wysokotemperaturowych wytrzymujących temperatury do 1000°C. Ponadto we wkładzie zamontowane jest zabezpieczenie uszczelki – listwa ze stali nierdzewnej chroni uszczelkę przed kontaktem z żarem.  Dzięki temu mamy pewność, że do komory spalania nie dostanie się niechciane powietrze.

Mechanika unoszonych drzwipodwójne łożyskowe krążki o dużym promieniu obwodu prowadzą linki obciążników równo i gładko, a stalowe linki wytrzymują obciążenie do 670kg. Easy –liftsystem jedyny w swoim rodzaju zapewniający lekkość obsługi podnoszonej szyby. A pozostając w temacie szyb proste otwieranie i zamykanie podnoszonej szyby ułatwiające jej czyszczenie, które tak naprawdę nie będzie często wymagane dzięki kurtynie powietrznej zabezpieczającej szybę przed brudzeniem. Opcjonalna podwójna szyba zapewni nam za to do 50% mniejsze promieniowanie.Ważne są również wartości emisji, które dzięki czystemu dopalaniu gazów spalinowych są wzorcowe i odpowiadają wymogom aktualnych i zapowiadanych norm przepisów niemieckich.

Innymi detalami jakimi chwali się Brunner jest także króciec dopływu powietrza – niezależne od pomieszczenia zaopatrzenie w powietrze do spalania, dźwignia obsługowa ze stali szlachetnej ze spiralną rączka, która nie parzy oraz puzzle – profil – sztywne i stabilne profile ramy drzwi.

Poniżej schemat, który przedstawia detale techniczne wkładów Brunner.

 Video Prezentacja

na przykładzie modelu Kompakt – Kamin 51/67

 

Wszystkie wymienione detale budują jakość wkładów marki Brunner i przyczyniają się do ich  trwałości. Warto również podkreślić, że produkty Brunner wytwarzane są z najwyższą precyzją z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn i technologii. Materiały użyte do produkcji są ściśle dobierane i pochodzą wyłącznie z Niemiec dzięki czemu zagwarantowana jest dokładność wymiarowa i wymienność części. Oprócz tych składowych jest coś jeszcze… Według Brunnera ich siłą jest również potencjał tkwiący w pracownikach. Kierują się oni nowatorstwem, a ich głównym priorytetem jest zadowolenie i satysfakcja klienta będąca również wyznacznikiem działań naszej firmy!

 

Share this post