Spiek kwarcowy Neolith Blanco Carrara- piękny jak włoski marmur

Spiek kwarcowy Neolith Blanco Carrara- piękny jak włoski marmur

Spiek kwarcowy Neolith Blanco Carrara- piękny jak marmur, czyli czas na nowości

Końcówka lata to nadal czas intensywnych prac remontowych. To się bardzo dobrze składa, bo u nas pojawił się całkiem nowy i cudownej urody materiał. Mowa tu o spieku kwarcowym Blanco Carrara od firmy Neolith. A co się kryję pod tą tajemniczą nazwą i co właściwie można z tym zrobić? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym wszystko wyjaśnimy.

Ale co właściwie jest ten Neolith Blanco Carrara?

O spiekach kwarcowych słów kilka

Spieki kwarcowe od Neolithu mają w 100% skład naturalny. Jest to mieszanka minerałów i tlenków, które połączone tworzą unikatowy materiał.

Samo łączenie tych składników to nie jest taki zwykły proces. Jest to unikalna technologia, która potrafi oszukać czas i to dosłownie. W zaledwie kilka godzin odtwarza proces, który w naturze trwa kilka tysięcy lat. Mowa tu o procesie powstawania kamieni. Aby powstał spiek kwarcowy wszystkie składniki najpierw poddaje się wysokiemu ciśnieniu a następnie wypala w wysokiej temperaturze. Prawda, że proces powstawania spieków od Neolithu jest niemalże magiczny?

Neolith Blanco Carrara biały jak śnieg i piękny, jak marmur

Neolith Blanco Carrara jest to biały spiek kwarcowy z szarymi żyłami. Jest on tak piękny dlatego, że jest wprost inspirowany prawdziwymi marmurami Carrara pochodzącymi ze słonecznych Włoch. Podczas tworzenia Spieku Blanco Carrara projektanci dokładnie punkt po punkcie odtwarzali wzór oryginalnego marmuru Carrara. To pewnie dlatego nie sposób mu się oprzeć.

Neolith Blanco Carrara, którym dziś chcemy się wam pochwalić jest w wykończeniu satynowym. Wygląda niesamowicie elegancko już teraz, będąc samą płytą, to pomyślcie, co będzie jak weźmiemy go na warsztat i zaczniemy tworzyć realizacje z jego wykorzystaniem.

Gdzie możemy zastosować spiek kwarcowy Blanco Carrara od Neolithu?

Powiemy wprost. Możliwości są nieograniczone. No może jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Neolith Blanco Carrara przez swoje właściwości ma bardzo szerokie zastosowanie.  Możesz go wykorzystać zarówno w realizacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Z powodzeniem można stworzyć z niego blaty kuchenne i łazienkowe. Można też wyłożyć nim ściany, zrobić posadzkę, elewacje…i tak moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Nieważne gdzie go wykorzystasz, w każdym wydaniu będzie wyglądał pięknie. Spiek Neolith Blanco Carrara odmieni każde wnętrze w luksusowy apartament. Zresztą sprawdź sam, jak Blanco Carrara odmieni Twój dom.

Zalety spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe z uwagi na swój wyjątkowy proces wytwarzania są naprawdę trwałymi materiałami. Dlatego z powodzeniem nadają się do zastosowań w ciężkich warunkach jakimi są nasze kuchnie (nie oszukujmy się dzieją się tam rzeczy różne) i środowisko zewnętrzne.

Neolith Blanco Carrara jest odporny na warunki atmosferyczne, zarysowania i plamy z płynów. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to materiał to zadań specjalnych. Oczywiście, żeby spieki kwarcowe służyły nam na lata i spełniały swoją funkcję, trzeba odpowiednio pielęgnować ich powierzchnie. Ale o tym dokładniej opowiemy w osobnym artykule.

Realizacje ze spieków kwarcowych

Jak już wspominaliśmy ze spieków kwarcowych można zrobić dosłownie wszystko. Poniżej kilka inspiracji dla was, żebyście też zakochali się w spieku Neolith Blanco Carrara.

Po więcej pięknych realizacji zapraszamy do naszej galerii!

Spodobały Ci się spieki kwarcowe i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Zajrzyjcie do naszych pozostałych artykułów o spiekach kwarcowych:

Schody ze spieku kwarcowego

Spieki kwarcowe – co to takiego?

Kabina prysznicowa ze spieku

Udostępnij ten post