System Easinox

Jednościenny system kominowy do renowacji istniejących kominów lub wykonywania czopucha. Produkowany ze stali kwasoodpornej 316l

Jednościenne przewody EASINOX stosuje się jako wkłady kominowe do już istniejących murowanych kominów, które nie dają gwarancji bezpiecznego użytkowania. System EASINOX ma zastosowanie również na odcinku czopucha, jako podłączenie urządzenia grzewczego do przewodu kominowego.

System EASINOX przeznaczony jest dla kotłów gazowych, olejowych oraz urządzeń grzewczych na paliwa stałe (drewno, pelet).

Szeroka gama akcesoriów oraz dostępność systemu w 24 średnicach pozwala na wykonanie każdej instalacji kominowej oraz wentylacyjnej.

System odporny jest na pożar sadzy w temperaturze 1000˚C przez 30 min.

W systemie EASINOX dostępny jest element regulowany. Jego nominalna długość może wynosić od 300 do 450mm. Więcej informacji o elementach systemu na stronie: www.poujoulat.com.pl. Prosty montaż oraz elastyczność  w czasie wykonywania instalacji to główne korzyści wynikające z użycia elementu regulowanego. System posiada znak CE, który gwarantuje bezpieczeństwo i szczelność całej instalacji. Rozwiązanie przetestowane w Laboratorium CERIC.

Wybierając odpowiednie kolano z podporą w prosty sposób można zapewnić pobór powietrza z szachtu.

W systemie EASINOX dostępne są dwa rodzaje elementów wyczystkowych (do nadciśnienia i podciśnienia). Regulowana odległość pomiędzy drzwiczkami a elementem komina może być wydłużana za pomocą elementów RALL.

W trosce o estetykę budynku oferujemy możliwość malowania końcówki pionowej i przejścia dachowego na dowolny kolor RAL. Elementy systemu malowane są w technologii proszkowej gwarantując trwałość powłoki malarskiej. Tak wykończony komin będzie nie tylko bezpieczny dla użytkownika, ale również wpłynie pozytywnie na estetykę całego budynku.

W trosce o redukcję zużycia paliwa oferujemy możliwość wyposażenia instalacji kominowej w regulator ciągu. Zastosowanie regulatora ciągu w instalacji (w szczególności w aplikacjach zasilanych paliwami stałymi) redukuje ilość zużywanego paliwa do 15%.

 

ZALETY SYSTEMU

  • długowieczność – najwyższej jakości stal kwasoodporna 316L (1.4404)
  • gwarancja najwyższej jakości Poujoulat – posiada znak CE
  • estetyka – Poujoulat zapewnia estetyczny wygląd elementów instalacji
  • bezpieczeństwo – system przebadany przez laboratorium CERIC
  • gwarancja niezawodności – 5 letnia gwarancja na system
  • wysoka sprawność podczas uruchamiania i wygaszania urządzenia grzewczego.

 

SCHEMATY SYSTEMÓW EASINOX DO RENOWACJI BUDYNKÓW

Naprawa komina murowanego o przekroju prostokątnym, pracującego w ciągu naturalnym – N1 (kominki z płaszczem wodnym), komin jednościenny EASINOX w istniejącym szachcie.

EASINOX-RENOWACJA1

Naprawa komina murowanego o przekroju prostokątnym, komin jednościenny EASINOX w istniejącym szachcie; podłączenie (PGI PELLET)

EASINOX-RENOWACJA2