Jak utrzymać temperaturę i czystość wody wanny SPA?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie wanny SPA są przystosowane do całorocznej pracy na dworze (nawet przy dużych mrozach).
Wanny SPA są opracowane tak, by przetrwać wyjątkowo długi żywot i wytrzymać lata częstego użytkowania i stosowania produktów chemicznych.

Dlatego należy wziąć pod uwagę czystość i ogrzewanie wody. System utrzymywania wody powinien gwarantować wydajną i ciągłą filtrację, ogrzewanie wody. Najnowsze systemy są nawet wyposażone w ozonator wody, przez co ograniczone jest też zapotrzebowanie na stosowanie produktów chemicznych.

Niemniej ważną sprawą, szczególnie w obiektach publicznych, którą należy rozważyć jest bezpieczeństwo i trwałość wanny. Tworzywo wykorzystywane do konstrukcji niecki powinno być wyjątkowo trwałe i praktyczne. Najbardziej renomowane firmy oferują gwarancje nawet 10-letnią na niecki wanien SPA. Powinien być to materiał o drobnej strukturze, praktycznie nieporowaty, odporny na zaplamienia, pleśń i glony. Powinny być wykonane z materiału antypoślizgowego.

Poza tym należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

dobrą izolację wanny, co znacznie zmniejsza straty ciepła, podczas gdy wanna jest nieużywana, a tym samym obniża koszty użytkowania,
możliwość dowolnej konfiguracji dysz do masażu.

Dodaj komentarz