fbpx

Biokominki

Lubisz nowoczesne rozwiązania, elegancje i nietuzinkowy wygląd? Wybierz biokominek!

Zapewne wielokrotnie słyszałeś nazwę biokominek? Masz jakieś podstawowe informacje na ten temat, ale być może nie wiesz, na czym dokładnie polega jego działanie? Więc jeśli jesteś zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, lubisz elegancje i nietuzinkowe pomysły, to Biokominek jest właśnie dla Ciebie.

Biokominki dla każdego

Biokominek to świetny wynalazek, który pasuje do każdego wnętrza, niezależnie czy jest to blok, dom wielorodzinny, czy też kamienica. Możemy sobie pozwolić na to, ponieważ do jego podłączenia nie jest potrzebny komin, a jego montaż jest bezproblemowy i nie wymaga fachowej wiedzy. Możemy go zamontować sami, bez dodatkowych kosztów związanych z zaangażowaniem w to fachowca. Biokominek można zamocować nawet na ścianie, a praktycznie możemy go umieścić, gdzie tylko chcemy. Niektóre z nich wyglądem przypominają te klasyczne kominki, inne z kolei są bardziej fantazyjne i z powodzeniem wpisują się w nowoczesny styl. Na rynku jest tak dużo różnych biokominków, że nie trudno o “kominkowy zawrót głowy”. Z powodzeniem można je nie tylko zamontować w salonie, ale także w sypialni. W tym przypadku będą one odpowiedzialne za stworzenie jakże romantycznego klimatu rodem z hollywoodzkich filmów. Spotykają się one z coraz bardziej pozytywnymi opiniami ze strony ich użytkowników.

Biokominki w każdym miejscu

A słyszałeś o tym, że niektórzy umieszczają biokominki nawet na balkonie w bloku? Niemożliwe? A jednak! Te ekologiczne kominki nie dość , że nie przeszkadzają naszym sąsiadom, to jeszcze nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Biokominki są tak zaprojektowane, że mogą być montowane nawet na zewnątrz. Nadają się one nie tylko do wielkich pomieszczeń, ale z powodzeniem również sprawdzają się w tych mniejszych, kameralnych. Zapewne zastanawiasz się, czy takie kominki są bezpieczne? Z pewnością! Po pierwsze, nie ulegają one szybkiemu zabrudzeniu, a to plus dla tych, którzy nie lubią sprzątać. Na ten komfort pozwala bezwonne paliwo, które się do nich wykorzystuje, a one nie wydzielają sadzy. Biokominki nie potrzebują drewna, tylko tak zwane biopaliwo. Ogień jest stłoczony za grubym szkłem, dlatego nie obawiajmy się bezpośredniego kontaktu z ogniem. Musimy tylko pamiętać o tym, żeby nie dolewać do płonącego ognia bezpośrednio paliwa, ponieważ jest to niebezpieczne.

Biokominki nawilżają powietrze

Można powiedzieć, że biokominki dbają o pozytywny klimat w naszym domu, a co ciekawe nawilżają powietrze, dzięki czemu są dobre dla naszego zdrowia. Kaloryfery i inne urządzenia, które służą ogrzewaniu domu, zazwyczaj wysuszają powietrze. Można do tych nawilżaczy, które są wmontowane w biokominki, wlać olejki eteryczne. To one spowodują, że nasz dom będzie pachniał świeżością. Biokominki nawilżają nasz dom, dzięki temu poprawiają komfort naszego życia.

Przemieszczanie biokominków

Co jeszcze przemawia na ich plus? Możemy je przesuwać w dowolne miejsce, ponieważ większość z nich ma umocowane kółeczka. Ich montaż nie wymaga wielkich umiejętności ani nawet pomocy fachowców. W sklepie otrzymamy zapewne instrukcję, która w jasny sposób wyjaśni, jak postępować przy montażu. Jedyną ich wadą jest niewątpliwie cena, która jest dość wysoka. Nie są też tanie w eksploatacji. Paliwo, które będzie nam potrzebne dobio kominków też nie jest tanie, ponieważ jego litr kosztuje około 10 złotych. Jednak w zamian za to otrzymujemy komfort użytkowania, elegancję i nowoczesny design. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeżeli pieniądze nie są dla nas barierą, warto zdecydować się na biokominek, który jest ekologiczny i efektowny. Biokominki pasują do każdego wnętrza, świetnie nadają się do apartamentu, domu, ale też i małych wnętrz. Są więc wielofunkcyjne. Są doskonałą alternatywną dla tradycyjnych kominków, na które ze względu na pomieszczenie, nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Ze względu na swój niewątpliwy estetyczny wygląd, biokominki chętnie wykorzystywane są w restauracjach albo kawiarniach, gdzie dodają temu miejscu ciepła i rodzinnej atmosfery. Picie herbaty z przyjaciółmi w blasku iskierek tańczących w kominku wydaje się być cudownym sposobem spędzenia czasu.

Podsumowując, jeśli nie lubimy sadzy i pyłu oraz chcemy być ekologiczni, a dodatkowo mamy odpowiednią ilość gotówki, postawmy na kupno biokominka!

Biokominki – Galeria