Wanny SPA

WANNY SPAW hotelach już od dawna możemy skorzystać z sauny, siłowni i innych atrakcji, które umożliwiają aktywny wypoczynek i miły relaks. Jedną z ostatnich nowości, a jednocześnie coraz bardziej poszukiwaną formą relaksu przez hotelowych gości jest kąpiel w wannie SPA.

SPA = Sanus Per Aquam, czyli w dosłownym tłumaczeniu zdrowie przez wodę. Jednak wanna SPA to coś więcej niż kąpiel w typowym “dżakuzi”. To wyjątkowy sposób na relaks i zakończenie męczącego dnia pracy. Oaza bezpieczeństwa w szalonym świecie pełnym stresu i niepokoju. Kąpiel w wannie SPA oczaruje użytkowników licznymi możliwościami i korzyściami wynikającymi z wykorzystania ruchu gorącej wody.

Wanna z hydromasażem typu SPA może być zamontowana zarówno wewnątrz hotelu jak i w hotelowym ogrodzie, na tarasie. Może ona służyć hotelowym gościom jako doskonałe miejsce odpoczynku. Może być również bardzo oryginalnym miejscem na biznesowe spotkanie po godzinach. Decydując się na zamontowanie w naszym hotelu wanny SPA możemy sprawić, że zaoferujemy naszym gościom zupełnie nowy wymiar odpoczynku. Poza tym zbawienne działanie hydroterapii, czyli ruchu wody oddziałującej na ciało ludzkie. Daj to rezultaty w leczeniu chorób chronicznych, takich jak: nadciśnienie, zapalenie stawów, a nawet cukrzycy. (“Aby obniżyć spowodowaną cukrzycą obecność cukru we krwi, należy zażywać długich, gorących kąpieli w wannie” New England Journal of Medicine) – przed rozpoczęciem kuracji zawartej w programie hydroterapii, należy skonsultować się z lekarzem.

Jaki jest wpływ wanien spa na zdrowie ?

Zaraz po wejściu do wanny SPA, orzeźwiające strumienie ciepłej wody pobudzają krążenie, rozszerzając naczynia krwionośne. Poziom stresu znacznie się obniża. Podobnie jest z ciśnieniem. Fakt przebywania w wodzie w 90 % odciąża kolana i stawy od dźwigania masy ciała, tym samym ciało i mięśnie mogą się w końcu odprężyć. Łagodnieją wszelkie dolegliwości i skurcze.
Ciepło dociera również do tkanki kolagenowej, zatem przy wszelkich zapaleniach stawów gorące kąpiele znacznie zmniejszą cierpienie i ułatwią poruszanie. Nic więc dziwnego w tym, że fundacja “Arthritis Foundation” zaleca hydroterapię jako środek zmniejszający objawy zapalenia stawów i że tylu zawodowych lekkoatletów, a nawet olimpijczyków z powodzeniem ją stosuje.

Czym kierować się przy wyborze wanny spa ?

Wysokiej jakości wanna SPA z hydromasażem jest korzystną inwestycją. Podniesie ona standard obiektu hotelowego. Dlatego też dokonując wyboru wanny SPA z hydromasażem należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, by wybrać tę najbardziej odpowiednią. Po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie jak dużą wannę potrzebujemy i możemy zainstalować.
Większość firm produkujących wanny SPA oferuje pełną gamę wanien o różnych wymiarach, przy czym największy modele zmieszczą nawet do dziesięciu osób dorosłych.

Należy zwrócić uwagę na rozwiązania konstrukcyjne zapewniające wysoką jakość obsługi i hydromasażu. Bardzo komfortowym rozwiązaniem są miejsca w formie półleżącego fotela z duża liczbą dysz do masażu. Takie dodatkowe miejsce w formie anatomicznego, wygodnego szezlonga, zapewni intensywną i kompletną hydroterapię przebiegającą od karku, poprzez barki, plecy, nadgarstki aż do pięt.. Dysze do masażu powinny być skierowane na najbardziej czułe partie ciała, odmładzają kark, ramiona, plecy, nadgarstki i pięty.

Dodatkowym udogodnieniem spotykanym w nowoczesnych wannach SPA są podgłówki z regulacją wysokości oraz wymiennymi minidyszami kierunkowymi. Regulowany podgłówek (pięć różnych wysokości położenia) pozwalający dostosować się do wzrostu poszczególnych użytkowników. Regulowane minidysze podgłówka pozwalają na dopasowanie masażu do indywidualnych potrzeb użytkownika, złagodzenie dolegliwości i rozmaitych bólów. Można, zatem, niezależnie od wzrostu użytkowników odpowiednio ukierunkować wir strumieni na mięśnie szyjne powodujące szczególny ból.

Czy można sterować hydromasażem ?

Wszelkie bóle i dolegliwości ustępują. Mięśnie rozluźniają się. W takiej wannie można beztrosko odprężyć się i przenieść w wygodny świat pełen uspokajających muśnięć ruchu ciepłej wody. Niezależnie od wzrostu, wyglądu zewnętrznego i ulubionej pozycji przyjmowanej przez użytkowników podczas masażu, wanny SPA zostały opracowane w taki sposób by sprzyjać rozluźnieniu i odprężeniu wszystkich mięśni. Sekretem tej niesamowitej wodnej terapii jest system strumieni i wszelkich funkcji sterowniczych, w które wanna z hydromasażem Dimension One jest wyposażona.
Wanny SPA są wyposażone w panele sterujące, kontrolujące hydromasaż. Nie trzeba przesuwać ciała spod jednego pod drugi strumień. Istnieją różne możliwości zaprogramowania masażu. Można również dostosować programy masażu do osobistych potrzeb.
Wanny posiadają specjalne zawory selekcyjne umożliwiające regulację i sterowanie działaniem przepływu wody w kierunku odpowiednich części wanny dirthammers. Oznacza to, że masaż może się odbyć w dowolnym, wybranym przez użytkownika miejscu wanny.

Wymienne, regulowane dysze pozwalają dostosować ciśnienie wody, tak aby otrzymać maksimum komfortu i zająć się każdym mięśniem z należną mu uwagą. Dysze wirujące umożliwiają nawet regulację natężenia wody, szerokość strefy masażu i szybkość dla masażu łagodnego lub bardziej pobudzającego. Są one dostępne w różnych rozmiarach, każda umieszczona w ten sposób by oddziaływać na poszczególne grupy mięśni.

Najnowsze modele wanien SPA są wyposażone również w silne strumienie wody o mocy 100 galonów na minutę. To doskonały masaż obolałych nóg i stóp. Pięty, kostki i nogi odżyją dzięki strumieniowi wody.

Dodaj komentarz