STEROWANIE

STEROWANIE

Jako wiodący Przedstawiciel Regionalny Brunner na Wielkopolskę  wielokrotnie podkreślaliśmy, że głównym priorytetem Firmy Brunner jest jakość i profesjonalizm.  Dziś przedstawiamy kolejne „atuty” tej marki – sterowanie. Według samej Firmy Brunner kominek jest wart tyle, co zastosowany opał i właściwa obsługa – w szczególności dopływ powietrza, który regulowany jest najczęściej ręcznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Brunner stworzył elektroniczne sterowanie do pieca kaflowego i kominków, aby palenie było łatwiejsze i bezpieczniejsze. Sterownik jest urządzeniem, które alarmuje o usterkach czy jakichkolwiek zakłóceniach, jednocześnie uniemożliwiając powstawanie szkód. Dodatkowo zastosowanie sterowania pozwala zaoszczędzić, wzrasta bowiem efektywność paleniska dzięki optymalnemu spalaniu drewna.

RÓŻNE TYPY STEROWANIA

Brunner proponuje różne typy sterowania do różnych instalacji, w przypadku instalacji prostych zalecane jest system sterowania EAS. Jeśli natomiast instalacja jest bardziej skomplikowana lepszym rozwiązaniem jest EOS 6.

EAS : sterowanie dopływem powietrza

Sterowanie EAS  to elektroniczny system sterowania spalaniem, który zapewnia komfort i czyste spalanie przy najwyższej sprawności energetycznej. Zastosowanie EAS w kominkach i piecach kaflowych pozwoli optymalnie regulować proces spalania i odciąć dopływ powietrza we właściwym momencie co oznacza, że masa akumulacyjna jest w stanie zmagazynować jak najwięcej ciepła, które na ogół ucieka do komina.

Działanie sterowania EAS to nic prostszego . Jedyne co trzeba zrobić to podłożyć drewno i podpalić, a po zamknięciu drzwiczek rozpoczyna się w pełni automatyczne sterowanie procesem spalania.  Nieduży silnik krokowy stymuluje dopływ powietrza, które w fazie utrzymania żaru zostaje odcięte. Dzięki temu podłożone drewno zawsze wypala się całkowicie cancelling contracts, a to z kolei przekłada się na oszczędność pieniędzy i drewna.  Wyświetlacz graficzny sterownika natomiast zawsze będzie informował o przebiegu procesu spalania oraz aktualnych temperaturach.

EOS 6:

System EOS 6 jest sterowaniem przystosowanym do wymogów nowoczesnego systemu grzewczego i  zalecane jest do pieców z kotłem grzewczym oraz wkładem Brunner do peletów.  Sterowanie EOS 6 reguluje przebieg procesu spalania w kominku lub piecu kaflowym i dodatkowo może realizować złożone funkcje za pomocą przycisku np. temperatura ciepłej wody, czas napełnienia zasobnika peletów, czy dystrybucja energii cieplnej.

br2010-steuerungen-eos6

 

Podobnie jak w sterowaniu EAS wystarczy podłożyć drewno i podpalić, a po zamknięciu drzwiczek rozpoczyna się automatyczne sterowanie procesem spalania. Zainstalowany w pobliżu pieca dotykowy ekran wyświetlacza EOS 6 pozwala dokonywać własnych ustawień. Wyświetlacz ponadto będzie informował o aktualnej temperaturze, przebiegu spalania, natężeniu przepływu wody do zbiornika buforowego oraz podziale energii cieplnej pomiędzy masą akumulacyjną a instalacją C.O.

Sterowanie EOS 6 ma dwa warianty wyboru: system sterowania funkcjami pieca oraz system regulacji.  Pierwszy wariant elektronicznego sterowania pieca – EOS optymalizuje ilość powietrza wskazaną do spalania, sterując pracą silnika krokowego w zależności od temperatury we wnętrzu pieca. Drugi wariant elektronicznej regulacji pieca – EOR stymuluje dopływ powietrza do spalania na podstawie temperatury we wnętrzu pieca. W ten sposób nawet w sytuacji gdy w komorze przewraca się drewno lub występują wahania podciśnienia w kominie itp. spalanie będzie optymalne. System EOR zalecany jest przede wszystkim w połączeniu Palletemodul lub przy dopływie powietrza dwoma samodzielnymi kanałami.

BEZPIECZEŃSTWO

Brunner jako jedyny w swojej ofercie ma sterowania spełniające wszelkie możliwe kryteria bezpieczeństwa, a dodatkowo nie ma prostszego, wygodniejszego i bardziej zrozumiałego systemu obsługi ogrzewania. Wszystkie ustawienia dotykowego ekranu wyświetlacza są logicznie uporządkowane, bardzo proste, a także pozbawione fachowych terminów polskiekasynoonline. Wszystkie treści wyświetlane są w języku polskim.  Dzięki takim składowym obsługa ogrzewania jest zadaniem łatwym i nieskomplikowanym.

 

Dodaj komentarz