Menu
Menu

Elektroniczne Sterowanie EOS

ELEKTRONICZNE STEROWANIE EOS FIRMY BRUNNER

Jeśli zamierzasz zainstalować u siebie jeden z naszych kotłów, proponujemy wyposażyć go w elektroniczne sterowanie EOS.
W przypadku pieca lub kominka z obiegiem wodnym jego funkcja nie ogranicza się do optymalnej regulacji spalania. Elektroniczne sterowanie EOS za dotknięciem palca spełnia także wszystkie życzenia, jakie może mieć użytkownik nowoczesnego systemu grzewczego.
  • Przy ponad 100 tysiącach zainstalowanych jednostek, system EOS od jego premiery w roku 1991 zalicza się do najlepiej sprzedających się elektronicznych sterowników do pieców kaflowych i kominków. Wszystkie wkłady kominkowe i piecowe firmy BRUNNER są przygotowane do późniejszego montażu sterowania elektronicznego.
  • Typowym zastosowaniem systemu EOS są piece i kominki z obiegiem wodnym. Sterowanie EOS jest jednak stosowane także wtedy, gdy występują dodatkowe funkcje obsługiwane przez silniki krokowe i dodatkowe czujniki.
  • Poza podłożeniem drewna i podpaleniem wszystkie etapy obsługi są całkowicie zautomatyzowane. Sterownik reguluje dopływ powietrza do spalania, sterując pracą szczelnie zamykającej się klapy. Dzięki zestykom zainstalowanym przy drzwiach komory spalania system rozpoznaje początek spalania i kontroluje jego przebieg z pomocą czujnika temperatury.
  • Na ekranie dotykowym przykrytym solidną taflą szklaną wyświetlane są informacje o przebiegu spalania, aktualne temperatury i wiele innych informacji. Palenie w piecu nie może być prostsze i bardziej wydajne.
  • Interfejs graficzny wyświetlany na ekranie dotykowym udoskonalaliśmy przez wiele lat, dzięki czemu jego obsługa nie nastręcza praktycznie żadnych trudności. Poszczególne funkcje i dostępne informacje można wywoływać przez dotknięcie palcem.
  • Oprogramowanie sterowników firmy BRUNNER można aktualizować przez port USB. Dzięki temu sterownik EOS zawsze nadąża za postępem technicznym.
  • Wyjątkowe pod względem bezpieczeństwa: wszystkie elementy systemu są stale sprawdzane pod kątem prawidłowego działania. Dlatego na przykład montowane są podwójne zestyki drzwiowe.
  • W razie usterki jednego z podzespołów lub awarii prądu, wbudowana bateria 9 V zapewnia przestawienie do bezpiecznego położenia roboczego. W takim przypadku piec można również obsługiwać ręcznie.