Menu
Menu

Piec do sauny Tylö Sport 6 – 6kW

Piec do sauny Tylö Sport 6 – 6kW

tylo sport 6

Piec do tradycyjnej kąpieli w saunie suchej – do zastosowania w prywatnej saunie. Wykonany ze stali nierdzewnej głęboki zasobnik mieści ok. 14 kg kamieni. Piec posiada obudowę Thermosafe zabezpieczającą przd poparzeniem w przypadku kontaktu z ciałem. Wbudowany manualny panel sterujący (znajduje się w przedniej części na dole) wyposażony jest w timer, i termostat oraz kontrolną lampkę sygnalizującą, czy piec jest włączony. Piec Sport 6 można zaprogramować z dziewięciogodzinnym wyprzedzeniem, jego maksymalny czas pracy wynosi 3 godziny. Zasilanie pieca trójfazowe.

Parametry techniczne pieca do sauny Tylö Sport 6 – 6kW

Moc [kW]
6,6
Min. kubatura sauny [m3]
4
Max. kubatura sauny [m3] :
8
Min. odległość od bocznej ściany [mm]
110
Min. wysokość sufitu w saunie [mm]
1900
Odpowiedni panel sterujący
wbudowany manualny
Szerokość [mm]
455
Wysokość [mm]
435
Głębokość [mm]
315
Masa bez kamieni [kg]
13

Czym wyróżniają się piece Tylö:

  1. Najkrótszy czas nagrzewania. Dwie boczne komory umożliwiają maksymalny przepływ powietrza, skracają czas nagrzewania do minimum (w ciągu zaledwie 20 minut nagrzewają saunę do temperatury ok. 80°C) i redukują koszty eksploatacji.
  2. Najniższe zużycie energii.
  3. Najbardziej wyrównana temperatura kąpieli w saunie. System „podzielonej mocy” w piecach Tylö to sekret stałej temperatury kąpieli parowej i najniższego zużycia energii.
  4. Najwyższa jakość materiałów. Tylko piece Tylö mają solidną, odlaną pokrywę oraz wewnętrzną osłonę i pojemnik na kamienie ze stali nierdzewnej.
  5. Najlepsze elementy grzejne. Tylö to jedyny producent saun, który zajmuje się również produkcją własnych elementów grzejnych – serca każdego pieca.
  6. Optymalne zraszanie wodą. Głęboki, niezwykle proporcjonalny pojemnik na kamienie oraz bezpośrednia styczność kamieni z elementami grzejnymi zapewniają idealne zraszanie wodą oraz 100-procentowe odparowywanie.
  7. Wbudowany nawilżacz. Ta unikalna cecha pieców Tylö zdecydowanie podnosi jakość i przyjemność kąpieli parowej.
  8. Doskonałe działanie. Z piecem Tylö można rozkoszować się kąpielą parową w każdego rodzaju saunie – mokrej i suchej – w każdej temperaturze od 40 do 110°C.
  9. Bezpieczny dotyk. Obudowa Thermosafe zapewnia niską temperaturę na zewnętrznej powierzchni pieca – zaledwie 40°C z przodu i na jego bocznych ściankach.