Menu
Menu

29.10.2015 | HEATSTOP – REWELACYJNY SYSTEM BRUNNER

29.10.2015 | HEATSTOP – REWELACYJNY SYSTEM BRUNNER

HEATSTOP – REWELACYJNY SYSTEM BRUNNER

Piękny widok ognia, możliwość podziwiania płomieni.. Niewątpliwie to największe zalety kominka z dużą szybą.  Jednakże palenisko o imponujących rozmiarach szyby potrafi tak intensywnie ogrzać pomieszczenie, że w stosunkowo krótkim czasie w ogrzewanym wnętrzu możemy odczuć drażliwy efekt sauny. Obecnie jest to coraz częściej spotykana sytuacja, ze względu na spadające zapotrzebowanie cieplne budynków.  Nawet zastosowanie podwójnego przeszklenia  nie jest na tyle skutecznym sposobem  by poradzić sobie z przegrzewaniem pomieszczeń z kominkiem. Jak więc sobie z tym poradzić…? I tym razem z pomocą przychodzi firma Brunner z opatentowanym  rozwiązaniem: heatSTOP.

Co to jest heatSTOP?

HeatSTOP to nic innego jak termiczna osłona powstrzymująca promieniowanie do pomieszczenia nawet do 90% przy pełnym zamknięciu. Ciepło odbijane jest do paleniska i osłania pomieszczenia. Produkt heatSTOP to specjalna składana kurtyna „zygzak” wykonana z metalu. Zasłona jeśli jest to konieczne rozsuwana jest przed ceramiczną szybą. Dzięki możliwości regulowania stopnia uchylenia heatSTOP promieniowanie cieplne do pomieszczenia może być ustalane indywidualnie. Jeżeli heatSTOP nie jest potrzebny wtedy kurtyna składana jest we wnęce po obu stronach paleniska.

heatstop

Firma Brunner zaprojektowała heatSTOP w sposób perfekcyjnie przemyślany. Produkt Brunner’a jest trwały, ma prostą mechanikę, a przede wszystkim idealnie sprawdza się roli do której został stworzony.  Dodatkowo firma Brunner zadbała by heatSTOP wyglądał doskonale. HeatSTOP „zick-zack” to rozwiązanie w wersji standardowej lub we wzory w pionowe lub poziome paski, a także ze wzorami w krople. Wzronictwo dostępne jest w wersjach wykonanych ze stali czarnej lub stali szczotkowanej szlachetnej.

heatstop

HeatSTOP „zick zack” znajduje zastosowanie w piecach akumulacyjnych, paleniskach wodnych oraz stalowych. Produkt nie ingeruje w budowę paleniska. W miejsce dotychczasowej ramy wykończeniowej lub montażowej jako opcja dostępna jest rama montażowa heatSTOP dla większości palenisk z szybą płaską lub narożną. HeatSTOP „exklusiv” jest komfortowo sterowany za pomocą zgrabnego, wysokiej jakości pilota. Rozwiązanie to początkowo przewidziane w paleniskach o dużej płaskiej szybie.