Menu
Menu

25.08.2015 | WKŁAD PIECOWY BRUNNER HKD 2.2

25.08.2015 | WKŁAD PIECOWY BRUNNER HKD 2.2

WKŁAD PIECOWY BRUNNER HKD 2.2

Dziś bliżej o wkładach piecowych HKD firmy Brunner. Seria wkładów piecowych Brunner to modele przeznaczone do nowoczesnych pieców kaflowych. Pieco-kominki oraz piece kaflowe potrzebują właściwego paleniska, które przeciwnie do zwykłych wkładów są wytrzymalsze na wysokie obciążenia cieplne. Dlatego też seria wkładów Brunner sprawdza się idealnie jako wydajne urządzenia grzewcze.

wkład piecowy

Szyba pieców firmy Brunner wykonana jest ze szkła witroceramicznego odpornego na duże wahania temperatury, a za nią znajduje się trwały wkład grzewczy wykonany z żeliwa i charakteryzujący się bardzo dużą mocą. Połączenie to sprawia, że możemy delektować się pięknym widokiem ognia przy zachowaniu mocy grzewczej tradycyjnych pieców kaflowych. Wkład piecowy firmy Brunner wyróżnia bardzo wysoka temperatura spalania, która może dochodzić nawet do 1000°C. Z tego powodu wkład piecowy nie może być podłączony bezpośrednio do przewodu dymowego tylko do odbiornika ciepła np. masy akumulacyjne, wymiennik wodny czy kanały. Dla porównania dodajmy, że temperatura na króćcu spalinowym we wkładach kominkowych jest niższa i waha się pomiędzy 400 a 500°C. Różnica ta wynika z faktu, że energia wkładu kominkowego oddawana jest w wyższym stopniu na obudowę, a także oddawana jest przez większą szybę na zewnątrz.

Sztandarowym modelem wkładów piecowych Brunner jest model HKD 2.2. Jak już wspomniano wkład piecowy Brunner wykonany jest z żeliwa. Model ten określany często jako niemal niezniszczalny wkład piecowy o wyglądzie kominka. Można go wyposażyć również w kocioł Kesselmodul, a modułowa konstrukcja pozwala na liczne warianty pieca między innymi model dwustronny tzw. tunnel.

Warto również wspomnieć o wysokiej efektywności spalania wkładów piecowych Brunner. Konstrukcja ukrytego systemu powietrza do spalania zapewnia nieporównywalną efektywność dopalania szkodliwych cząstek i czystość.

Dane techniczne

Nominalna moc wkładu piecowego Brunner to 9kW; moc grzewcza paleniska waha się pomiędzy 11-17kW. Głębokość wkładu wynosi 523mm szerokość 450mm, wysokość wkładu sięga  1030mm, a wymiary ramy to: szerokość 480mm, wysokość 595mm. Waga paleniska wynosi 207kg. Zalecane paliwo drewno liściaste oraz iglaste. Drzwi wkładu Brunner otwierane dowolnie na lewą lub prawą stronę. Istnieje również opcja wyboru szyby: dużej z odpowiednim przepływem powietrza przy szybie celem zapewnienia czystości lub małe okienko kontrolne, które ogranicza promieniowanie ciepła (przez szybę).

HKD-2.2

HKD 2.2

Dzięki żeliwnemu i niepozornemu HKD 2.2 można mieć wszystko na czym nam zależy: przytulną atmosferę kominka, ciepło tradycyjnego pieca kaflowego, a także dodatkowe źródło ciepłej wody o stałej mocy obiegu wodnego sięgającego ok. 30%.

 Przydatne linki

Wkłady piecowe Brunner