Menu
Menu

16.05.2016 | KOMINEK PIECOWY GRUNDOFEN – BRUNNER

16.05.2016 | KOMINEK PIECOWY GRUNDOFEN – BRUNNER

KOMINEK PIECOWY GRUNDOFEN – BRUNNER

Niewątpliwie posiadanie kominka jest marzeniem wielu. Coraz częściej jednak decydujemy się na montaż kominka nie tylko ze względów estetycznych i dla przyjemnej atmosfery lecz również jako alternatywa ogrzewania. Coraz częściej mówi się o ogrzewaniu kominkowym, a co za tym idzie chęci wykorzystania możliwie największej ilości ciepła wytworzonego podczas procesu palenia.

Powstaje więc pytanie jaki rodzaj instalacji zapewni nam najlepszy odzysk energii?

Grundofen

Bez zastanowienia podpowiadamy wszystkim poszukującym. Optymalne urządzenie dostarcza nam firma Brunner, która nieraz udowodniła, że pasja i zamiłowanie do tworzenia dopracowanych w każdym szczególe produktów to priorytet.  Poszukując więc coraz bardziej zaawansowanych technologii Brunner stworzył kominek piecowy. Kominek piecowy tzw. Grundofen (z języka niemieckiego) to najbardziej zaawansowana i najbardziej efektywna i jednocześnie efektowana akumulacja energii cieplnej pochodzącej z kominka. Instalacja zamiast żeliwnego czy stalowego wkładu kominkowego posiada szamotowe paleniska. Piece szamotowe GOT Brunner są więc klasycznymi paleniskami akumulacyjnymi, które dzięki swojej masie kumulują bardzo duże pokłady energii. Palenisko Grundofen składa się z ramy z drzwiczkami oraz korpusu wykonanego z płyt szamotowych o podwójnych ścianach.

Elementem wyróżniającym instalację jest również masa akumulacyjna, która może być zamontowana obok kominka lub w przypadku braku odpowiedniej ilości miejsca również na wkładzie. Taka budowa palenisk Brunner to połączenie dużej kumulacji energii równomiernie promieniującej przyjemnym i zdrowym ciepłem do pomieszczenia z możliwością podziwiania dużej wizji ognia przy najlepszych parametrach spalania.